فرصت دیوار برای شهرهای کوچک

دیوار چه میزان به فروش کسب‌وکارهایی که دسترسی‌شان به بازار محدود است، کمک می‌کند؟ 

0

دیوار برای کاربران خود در شهرهای کوچک – شهرهایی با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر – فرصتی فراهم کرده که بتوانند محصولات و خدماتشان را برای فروش در معرض نمایش برای همه مردم کشور بگذارند. امکانی که چند سالی است بار سنگین فشار اقتصادی و نبود کار را از دوش برخی خانواده‌ها برداشته و به گردش چرخه اقتصادی‌شان کمک می‌کند. از همین روست که در سال ۱۴۰۱، ۳۱۸ شهر کوچک در دیوار فعال بوده‌اند و ۲۱ میلیون ۷۰۰هزار آگهی هم منتشر کرده‌اند. 

 

۸.۵ میلیارد بازدید

اما دیوار تا چه میزان به کسب و کارها کمک می‌کند و آیا تاثیری روی رونق بازارشان دارد؟ این را از آمار ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیونی بازدید از آگهی‌های منتشر شده در شهرهای کوچک می‌توان فهمید، این یعنی به صورت میانگین از هر آگهی ۳۷۱ بار بازدید ثبت شده است. دیوار در حقیقت شرایطی فراهم می‌کند که محصولات کسب و کارهای شهرهای کوچک آنقدر در معرض نمایش قرار بگیرند که انگار هر کاربر در یکی از شلوغ‌ترین پاساژهای پایتخت فروشگاهی دارد یا تبلیغات خود را در بنری در یکی از پر رفت‌و آمدترین اتوبان‌ها نصب کرده است. 

 

فرصت ویژه 

علاوه‌بر شهرهای کوچک که در واقع شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۰۰ هزار نفر هستند، دیوار برای کسب و کارهای کوچک هم امکاناتی فراهم کرده است.  کسب و کارهای کوچک به مشاغلی می‌گویند که در کلان‌شهرها فعال نیستند و البته در دیوار پنل کسب و کار ندارند و در طول سال حداقل ۱۲ آگهی در یکی از دسته‌های کالای دیجیتال، وسایل شخصی، سرگرمی و فراغت یا خانه و آشپزخانه منتشر می‌کنند.

در حقیقت از ۳۱۴ شهری که در دیوار فعال هستند، ۸۵ درصد آنها کسب و کارهای کوچکی دارند که در دیوار مشغول به فعالیت هستند  که هر کدام آنها به طور میانگین در سال ۱۴۰۱ ، نزدیک به ۳۳ آگهی در دیوار منتشر کرده‌اند. استان کرمان با ۳ هزار و ۷۰۰، استان یزد با ۲ هزار و ۹۰۰ و آذربایجان غربی با ۲ هزار  کسب و کار کوچک فعال در دیوار در صدر آنها قرار دارند. 

در طول سال ۱۴۰۱ بیش از «۱۷ هزار و ۸۰۰»  کسب و کار کوچک به صورت فعال در پلتفرم دیوار مشغول به کار بوده‌اند؛ این کسب و کارها در مجموع در این سال بیش از «۵۸۵هزار و ۵۰۰» آگهی کسب و کاری منتشر کرده‌اند.

 نگاهی به فعالیت کسب و کارهای کوچک در دیوار نشان می‌دهد که با توجه به آمار ۴۸ درصدی فعالیت آنها در دسته «خانه و آشپزخانه»، این حوزه پر‌طرفدارترین حوزه برای کسب و کارهاست و اگرچه تعداد آگهی‌های منتشر شده در دسته «فراغت و سرگرمی» بیشتر از بقیه بوده اما بیشتر کسب و کارها در حوزه خانه و آشپزخانه فعالیت داشته‌اند.  

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.