1400-Annual-Report-Posts-01

در تیم چت «دیوار» چه خبر است؟

چت دیوار، ابزاری‌ست برای ارتباط ساده‌تر و راحت‌تر کاربران دیوار با یکدیگر، برای آگاهی از مختصات کالا یا خدمات ارائه‌شده از طریق آگهی‌های دیوار.

این ابزار، حالا یکی از مهم‌ترین ابزارهای ارتباطی کاربران با یکدیگر است. همه پلتفرم‌ها، و خصوصا پلتفرم‌های کاربرمحور و تعاملی شبیه دیوار، که در آن بیشترین خدمات ارائه‌شده از طریق پلتفرم، امکان و شرایط تعامل کاربران با یکدیگر است، بالقوه می‌توانند مورد سوءاستفاده سودجویان باشند. سودجویانی که یا با استفاده از شیوه‌های مختلف می‌کوشند از کاربران کلاهبرداری کنند یا برای آن‌ها ایجاد مزاحمت کنند.

با این همه، دیوار پیوسته می‌کوشد تا با تقویت زیرساخت‌های خود، و روزآمد کردن ابزارهای نظارتی‌اش، با هرگونه تخلفی در این پلتفرم مقابله کند. یکی از تلاش‌های جدی دیوار برای پاکیزه‌تر کردن این پلتفرم، توجه ویژه به بخش چت است.

در بخش چت چند نفر فعالیت می‌کنند؟

در حال حاضر، تیم عملیات بررسی رفتار مخرب در دیوار، ۶۲ نفر هستند. این تعداد حدودا دو برابر نیروهای نظارت بر رفتار مخرب کاربران در سال گذشته بوده است. نظارت‌های دیوار شبانه‌روزی است. به این ترتیب، از این تعداد، در شیفت صبح نظارت تعداد ۱۸ نفر، در شیفت عصر تعداد ۱۹ نفر، در شیفت شب تعداد ۲۲ نفر بر رفتار کاربران نظارت و رفتارهای مخرب را شناسایی می‌کنند.

بررسی گزارش‌های کاربران در دیوار چگونه است؟

دیوار خود را ملزم می‌داند گزارش‌های کاربران را به شکل روزانه بررسی کند. در سال‌های اخیر، به شکلی پیوسته و مداوم، ابزارهای نظارتی دیوار دقیق‌تر شده و دیوار با جذب کارشناسان مختلف، کوشیده است بررسی گزارش‌های کاربران بر روی آگهی‌های مخرب و همچنین رفتار مخرب کاربران را به شیبی تند، افزایش دهد.

با این رویکرد، در سال جاری، بیش از ۹۰درصد مزاحمت‌های گزارش‌شده توسط کاربران دیوار، بررسی و اقدامات لازم از سوی پلتفرم در ارتباط با کاربران خاطی انجام شده است. این تعداد، بیش از پنج برابر سال گذشته است. همچنین بیش از ۸۰درصد گزارش‌هایی که کاربران دیوار از رفتار غیرقانونی کاربران دیگر به این پلتفرم اعلام می‌کنند، توسط دیوار بررسی شده است. این تعداد نیز بیش از هشت برابر به نسبت سال گذشته افزایش داشته است.

تعلیق چت برای متخلفان

روزانه، کاربران متخلف به شیوه‌های گوناگون در دیوار با محدودیت روبرو می‌شوند. در سال جاری، لیست سیاه کاربران متخلف ۲۲هزار کاربر روزانه را ثبت کرده است. این به آن معناست که این کاربران امکان استفاده از امکانات دیوار را با شماره ثبت‌شده نخواهند داشت.

همچنین ۱۴۲هزار کاربر نیز به دلیل آنچه رفتار مخرب نامیده می‌شود، در بخش چت دیوار تعلیق شده‌اند. تعلیقی‌های سرویس چت دیوار در سال گذشته ۱۶هزار کاربر بوده که این عدد به نسبت سال جاری، بیش از هشت‌برابر رشد داشته است. همچنین دیوار در سال جاری، به صورت روزانه ۱۵هزار کاربر را در بخش چت مسدود می‌کند.

تائید هویت و محدودیت بیشتر متخلفان

تائید هویت ابزاری‌ست برای دیوار تا با آن، هرگونه تخلفی را در دیوار محدود و محدودتر کند. امکان «تائید هویت» به کاربران فرصت می‌دهد تا فضای پاکیزه و امنی را در دیوار تجربه کنند. کاربران در زمان تائید هویت، شماره تلفن و کدملی خود را در دیوار ثبت می‌کنند.

این کار باعث می‌شود تا کاربران متخلف نه بر اساس شماره‌تلفن، که بر اساس کدملی مسدود شده و امکان سوءاستفاده از کاربران دیوار را برای همیشه از دست بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *