لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی در بازار ایران کدامند؟

راهنمای خرید لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی

0

لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی در بازار ایران کدامند؟ خودروهای شاسی‌بلند را شاید بتوان پرطرفدارترین کلاس خودرویی در ایران نامید. علاقه مردم ما به خودروهای بلندقد از چندین سال پیش و با ورود نیسان پاترول به کشور آغاز شد. تقریباً از بیشتر برندهای مطرح دنیا نمونه‌های شاسی‌بلندی در بازار خودروی ایران وجود دارد.

بعد از تصویب قانون منع واردات خودروهای لوکس، چند سالی است که چشم ما به دیدن خودروهای جدید در کشور روشن نمی‌شود. البته بار این کمبود را خودروهای لوکس چینی تا حدودی جبران کرده‌ است، اما هنوز هم رخ خودروهای ژاپنی و اروپایی جذابیت دیگری دارد. خودروهای ژاپنی از سال‌های خیلی دور طرف‌داران زیادی در کشورمان داشته و دارد. داستان شاسی‌بلندهای ژاپنی، داستانی کاملاً متفاوت است. خودروهایی لوکس و خاص که در چند سال گذشته بازار بسیار خوبی در کشورمان داشته‌ است.

فهرست لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی در بازار ایران

در این مطلب به معرفی فهرستی از لوکس‌ترین خودروهای شاسی بلند ژاپنی بازار خودروی ایران خواهیم پرداخت و ویژگی‌های آنها را به‌طور مختصر توضیح خواهیم داد.

فهرست لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در بازار ایران
تویوتا لندکروز ۲۰۱۸

۱. تویوتا لندکروز ۲۰۱۸

تویوتا لندکروز یکی از پرطرفدارترین و لوکس‌ترین شاسی بلند ژاپنی دنیاست. خودرویی که علاوه بر استفاده عموم مردم، موردتوجه ارتش‌ها و نیروهای انتظامی قرار گرفته است. تویوتا لندکروز یک شاسی‌بلند تمام عیار است. طراحی قدرتمند این خودرو، ابهت و اصالت برند قدیمی خود را به‌خوبی به تصویر کشیده است. مدل ۲۰۱۸ این خودرو آخرین لندکروزی است که به ایران وارد شده است. کابین لوکس این خودرو با استفاده از تریم چوب و کروم جذابیت خاصی پیدا کرده است. طراحی کابین کاملاً هماهنگ با طراحی ظاهری این خودرو است. 

فضای جادار کابین یکی از ویژگی‌هی بسیار خوب این خودرو است. پیشرانه ۸ سیلندر تویوتا لندکروز با حجم ۴ لیتر، توان تولید ۳۶۲ اسب بخار نیرو و ۵۲۹ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این قدرت با کمک یک گیربکس ۸ دنده اتوماتیک به چهارچرخ خودرو منتقل می‌شود. شتاب ۹ ثانیه‌ای این خودرو نشان‌دهنده قدرت و چالاکی فنی تویوتا لندکروز است.

تویوتا در بخش امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی برای این شاسی‌بلند خود کم نگذاشته است.

امکانات تویوتا لندکروز ۲۰۱۸ شامل موارد زیر است:

 • سیستم کامل کمکی راننده شامل کروز کنترل
 • کنترل کشش و پایداری
 • کنترل سرعت در سرازیری و سربالایی و ۳ حالت رانندگی اکو، اسپرت و نرمال
 • ورود و استارت بدون کلید
 • صندلی‌ها و فرمان برقی
 • سانروف
 • سیستم تهویه اتوماتیک
 • گرمکن و سردکن صندلی‌ها
 • مانیتور و سیستم صوتی حرفه‌ای 

در بخش ایمنی هم در کنار ۱۰ کیسه هوا، رادارهای تصادف، نقطه کور،‌ هشدار خروج از خط، سنسورهای پارک، باران و فشار باد تایر و بسیاری دیگر از تجهیزات ایمنی، امنیت سرنشینان و خودرو به‌خوبی تأمین می‌شود. کیفیت زیاد ساخت،‌ هندلینگ و فرمان‌پذیری عالی، شتاب و قدرت فنی خوب و امکانات رفاهی استاندارد این شاسی‌بلند تویوتا را تبدیل به یکی از لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در ایران کرده است.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت تویوتا لندکروز ۴ در کارکرده در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۴ میلیارد تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش تویوتا لندکروز ۴ در

جدیدترین آگهی‌های تویوتا لندکروز ۴ در
فهرست لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در بازار ایران
لکسوس RX

۲. لکسوس RX

لکسوس برند لوکس زیرمجموعه تویوتا بود که اکنون به‌عنوان یک برند مستقل به تولید خودروهای لوکس در آسیا معرفی شده است. در میان انواع شاسی بلند لوکس ژاپنی در بازار ایران، لکسوس بیشترین نماینده‌ها را دارد و لکسوس RX جزء یکی از لوکس‌ترین شاسی‌بلند‌های ژاپنی در بازار ایران به حساب می‌آید.

لکسوس RX با ظاهری لوکس و متفاوت‌تر از نسل‌های قبلی لکسوس در ایران ظاهر شده است. خطوط تیز و شکسته روی بدنه جذابیت بیشتری به این خودرو داده است. کابین با تریم چوب و فلز و چرم جذابیتی خیره‌کننده دارد.

چیدمان قطعات و بخش‌های مختلف کابین زیبایی اتاق این خودرو را دو چندان کرده است. به‌خصوص ساعت آنالوگ در میانه کنسول، فرم خاص مانیتور خودرو و تریم چوبی فرمان، کابینی متفاوت از این خودرو را به نمایش گذاشته است. پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری این خودرو ۲۳۸ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. شتاب خوب و مصرف کم سوخت هم از دیگر ویژگی‌های فنی این خودرو است.

لکسوس امکانات رفاهی بسیار خوبی را برای این خودرو در نظر گرفته که شامل موارد زیر است:

 • کروز کنترل
 • ورود و استارت بدون کلید
 • صندلی‌های برقی مجهز به گرمکن
 • سردکن و حافظه
 • سقف پانوراما
 • ۸ کیسه هوا
 • سنسورهای پارک
 • رادارهای تصادف و تغییر لاین 

بسیاری امکانات دیگر این شاسی بلند ژاپنی لوکس را یک خودروی خاص و متفاوت نشان داده است. هزینه زیاد نگهداری این خودرو و واردات بسیار محدود آن باعث شده است که تعداد زیادی از آن در بازار خودروی ما نباشد. با همه این اوصاف لکسوس RX یکی از لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی موجود در بازار است که طرفداران خاص خودش را دارد.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت لکسوس RX 200t به صورت صفر در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش لکسوس RX

لکسوس NX300 هیبریدی

۳. لکسوس NX300 هیبریدی

لکسوس NX را شاید اگر لوکس‌ترین شاسی بلند ژاپنی در بازار ایران ننامیم، قطعاً یکی از لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی است. طراحی ظاهری خاص این خودرو جذابیت ویژه‌ای به آن داده است. خطوط تیز و برجسته روی بدنه، حجم بسیار خوبی به آن داده است. فرم جلوپنجره لکسوس نمایی مدرن به این خودرو داده است. شاید کابین آن‌طور که انتظار داریم، خاص نباشد. کابین لکسوس RX نسبت به لکسوس NX‌ مدرن‌تر و لوکس‌تر است، اما همان ساعت آنالوگ و مانیتور جذاب در این خودرو هم وجود دارد. کابین جادار و راحت این خودرو یکی از ویژگی‌های بسیار خوب این خودرو است. 

پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری این خودرو رد کنار یک موتور الکتریکی، قدرت ۱۹۴ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتن‌متر را فراهم می‌کند که با کمک یک جعبه‌دنده E-CVT‌ به چهارچرخ خودرو منتقل می‌شود. شتاب خوب و مصرف سوخت عالی این خودرو از ویژگی‌های مثبت آن است.

یک لیست طولانی از انواع امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی برای این خودرو در نظر گرفته شده است که برای یک شاسی‌بلند لوکس دور از انتظار هم نیست:

 • ۱۰ کیسه هوا
 • کروز کنترل
 • ورود و استارت بدون کلید
 • صندلی‌های برقی مجهز به گرمکن
 • سردکن و حافظه
 • سیستم صوتی پیشرفته
 • انواع رادار و سنسور
 • دورببین‌های عقب
 • جانبی و ۳۶۰ درجه

بسیاری امکانات ریز و درشت دیگر این خودرو را یک شاسی‌بلند لوکس با ارزش خرید بسیار زیاد نشان داده است. کیفیت زیاد ساخت، استهلاک کم، پیشرانه قدرتمند هیبریدی و امکانات و تجهیزات کامل، لکسوس NX300 هیبریدی را به‌عنوان یک خودروی متفاوت در بازار ایران معرفی کرده است. اگر به دنبال لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی در بازار ایران هستید، حتما نیم نگاهی به لکسوس NX300 هیبریدی داشته باشید.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت لکسوس NX300 h هیبریدی در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. همچنین، قیمت نسخه هیبریدی F Sport همین خودرو حدود ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش لکسوس NX300 هیبریدی

جدیدترین آگهی‌های لکسوس NX 300 H
لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در بازار ایران کدامند؟
لکسوس NX200 توربو

۴. لکسوس NX200 توربو

لکسوس NX200 که جزو لوکس‌ترین شاسی‌بلند‌های ژاپنی است، اولین خودرو از این کلاس بود که به‌عنوان جانشینی برای مدل‌های قبلی لکسوس RX وارد بازار شد. طراحی ظاهری جذاب این خودرو خیلی زود دل طرف‌داران خودروهای شاسی‌بلند لوکس را به دست آورد. جذابیت این خودرو هم از نمای روبه‌رو، هم عقب و هم جانبی یکی از ویژگی‌های خاص آن است. کابین در عین لوکس‌بودن نمایی اسپرت دارد. ساعت آنالوگ معروف خودروهای لکسوس در وسط کنسول این خودرو خودنمایی می‌کند. کابین جادار و لوکس طراحی شده و تمامی مواردی که سرنشینان خودرو برای راحتی خود نیاز دارند، در آن تعبیه شده است. 

پیشرانه ۴ سیلندر توربو ۲ لیتری این خودرو قدرت ۲۳۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر را تولید می‌کند. قدرتی که با یک جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک به چهارچرخ خودرو منتقل می‌شود. انواع سنسورها، رادارها و دوربین‌ها برای کمک به راننده در این خودرو در نظر گرفته شده است.

کروز کنترل، سانروف، ورود و استارت بدون کلید،‌ تنظیم برقی صندلی‌های مجهز به گرمکن، سردکن و حافظه، صندوق پران برقی با جک، سیستم کامل روشنایی، و بسیاری امکانات دیگر لکسوس NX200 را هم در مدل بنزینی و هم هیبریدی به‌عنوان یک شاسی‌ بلند ژاپنی لوکس و جذاب در بازار ایران نشان داده است. خودرویی که با کیفیت زیاد ساخت، کیفیت عالی فنی، فرمان‌پذیری و هندلینگ خوب و بسیار نکات مثبت دیگر توانسته بازار خرید و فروش خوبی را برای خود دست و پا کند.

اگر به دنبال لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی هستید، لکسوس NX 200t را هم در فهرست خودروهای مورد نظرتان قرار دهید.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت لکسوس NX200t در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش لکسوس NX200

لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در بازار ایران کدامند؟
تویوتا راو ۴

۵. تویوتا راو ۴

XV40 آخرین مدل از تویوتا راو ۴ بود که ایرتویا وارد ایران کرد و جزء یکی از لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در بازار ایران به حساب می‌آید. این خودرو فیس‌لیفت مدل قبلی بود که با تغییراتی در طراحی و امکانات به بازارهای جهانی عرضه شد. تویوتا راو ۴ با طراحی خوب بدنه توانست نظر مشتریان را به سمت خود جلب کند. کابین مدرن این خودرو با تریم چرم و فلز، تمامی مختصات خودرویی لوکس را دارد.

پیشرانه ۴ سیلندر ۲٫۵ لیتری این خودرو با قدرت ۱۷۷ اسب بخار و گشتاور ر۲۳۳ نیوتن‌متر یک شاسی‌بلند با کیفیت شهری است. قدرت این پیشرانه با کمک یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک به چهارگوشه خودرو منتقل می‌شود. 

تویوتا راو ۴ تمامی امکانات خودرویی لوکس را در نسخه اصلی خود دارد، اما در مدل‌های وارداتی بیشتر این امکانات به‌صورت سفارشی قابل‌دسترسی است. کروز کنترل، کنترل کشش و پایداری، مانیتور، ورود و استارت بدون کلید، سانروف، گرمکن صندلی،‌ سیستم تهویه اتوماتیک، ۶ کیسه هوا،‌ صندوق پران برقی و بسیاری امکانات رفاهی و ایمنی دیگر برای این خودرو در نظر گرفته شده است.

تویوتا راو ۴ به عنوانی یکی از لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی کیفیت ساخت زیاد و استهلاک کمی دارد. شتاب خوب، مصرف کم سوخت و دوام فنی این خودرو بازار دست‌دوم بسیار خوبی برای تویوتا راو ۴ به وجود آورده است. هرچند امکانات رفاهی این خودرو در مقایسه با خودروهای کره‌ای کمتر است.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت تویوتا راو ۴ در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش تویوتا راو ۴

جدیدترین آگهی‌های تویوتا راوفور
نیسان جوک اسپرت توربو

۶. نیسان جوک اسپرت توربو

نیسان جوک یکی از متفاوت‌ترین و لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی در بازار ایران و جهان است. طراحی خاص و منحصر‌به‌فرد این خودرو یک روند جدید در طراحی خودرو ایجاد کرد. ظاهر نیسان جوک به‌گونه‌ای است که همه آن را دوست ندارند، اما نمی‌توان منکر خاص‌بودن آن شد. کابین نیسان جوک کاملاً شبیه به یک موتور سیکلت طراحی شده که اسپرت‌بودن این خودرو را بیشتر نشان می‌دهد.

در قوی‌ترین مدل این خودرو یعنی تیپ اسپرت یک پیشرانه ۴ سیلندر توربو با حجم ۱٫۶ لیتر در نظر گرفته شده است که ۱۹۰ اسب بخار نیرو دارد. قدرتی که با کمک یک گیربکس CVT‌ ایکس ترونیک به چهار گوشه خودرو منتقل می‌شود. امکانات رفاهی نیسان جوک شاید در حد خودروهای لوکس دیگری که نام بردیم نباشد، اما در نوع خود کامل است.

امکانات نیسان جوک  شامل موارد زیر است:

 • کروز کنترل
 • ورود و استارت بدون کلید
 • ۶ کیسه هوا
 • سانروف
 • سقف پانوراما
 • گرمکن صندلی‌ها
 • دوربین‌های عقب
 • جانبی و ۳۶۰ درجه
 • رادار و سنسور 

نیسان جوک در تیپ توربو عملکرد فنی خوب، دوام فنی، شتاب عالی و مصرف سوخت کمی دارد، اما با وجود کمبود آپشن‌های این خودرو بازار خرید و فرو ش آن در کنار دیگر خودروهای لوکس رونق کمتری دارد.

نیسان جوک اسپرت هم یکی از لوکس‌ترین شاسی بلندهای ژاپنی بازار است که برای افرادی که محدودیت بودجه دارند، گزینه بسیار مناسبی است.

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت نیسان جوک اسپرت توربو در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش نیسان جوک اسپرت

۷. تویوتا CHR

یکی دیگر از شاسی بلندهای لوکس در ایران تویوتا CHR است. این شاسی‌بلند تویوتا برای رقابت با نیسان جوک تولید شد. خودرویی که خیلی زود توانست نگاه‌ها را به‌سمت خود جلب کند و جزو یکی از لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی قرار دارد. طراحی جذاب تویوتا CHR تصویری زیبا از یک شاسی‌بلند مدرن و لوکس را به نمایش گذاشته است. خطوط برجسته و قوسی شکل روی بدنه،‌ فرمی فضایی به این خودرو داده است. طراحی جذاب چراغ‌های جلو و عقب این خودرو از نکات جذاب بدنه این خودرو است.

کابین تویوتا CHR‌ فرم و طراحی خاصی دارد. قطعات مختلف روی کنسولی قرار دارد که به‌سمت فرمان و راننده متمایل شده است. استفاده از قطعات مشکی براق و کروم، لوکس‌بودن کابین را بیشتر مشخص کرده است. تویوتا CHR در دو تیپ دو دیفرانسیل و دیفرانسیل جلو عرضه شده است.

پیشرانه ۴ سیلندر توربو این خودرو با حجم ۱٫۲ لیتر قدرتی برابر با ۱۱۶ اسب بخار تولید می‌کند که با یک گیربکس CVT‌ به چهار گوشه خودرو منتقل می‌شود.

کروز کنترل، تنظیم برقی صندلی‌های مجهز به گرمکن و سردکن، رادارها و سنسورهای مختلف،‌ سیستم روشنایی کامل، سیستم صوتی حرفه‌ای، مانیتور، ۶ کیسه هوا و بسیاری امکانات و تجهیزات دیگر این خودرو را نیز در میان لوکس‌ترین خودروهای شاسی بلند ژاپنی قرار داده است.  

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، قیمت تویوتا CHR‌در اوایل خرداد ۱۴۰۱ حدود ۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان است.

آگهی‌های خرید و فروش تویوتا C-HR

جدیدترین آگهی‌های تویوتا C-HR

جمع‌بندی فهرست لوکس‌ترین شاسی‌بلند‌های ژاپنی در ایران 

در دوران تحریم که جای بسیاری از شاسی بلند‌های کمپانی‌های مطرح دنیا خالی است، بلندقامت‌های ژاپنی بازار فروشی خوبی در ایران دارد. اگر محدودیت‌های امروز واردات خودرو را در کشور نداشتیم، بی‌شک فهرست لوکس‌ترین شاسی‌بلندهای ژاپنی به اینجا ختم نمی‌شد و مانند سایر نقاط دنیا، شاهد خودروهای ژاپنی باکیفیت و منحصربه‌فرد دیگری هم بودیم.

در هر صورت، امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات خوبی از لوکس‌ترین خودروهای شاسی بلند ژاپنی بازار کشور در اختیارتان قرار دهد. نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ به نظر شما کدام یک از این خودروها ارزش خرید بیشتری دارد؟ آیا شاسی بلند ژاپنی لوکس دیگری را می‌شناسید که در این فهرست نباشد؟ نظرات و تجربیات خودتان را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.